Jasinskio g. 9 - 106
LT - 01111 Vilnius
Tel. : (8 5) 2498575
info@lpsdps.com

2022-05-01
Naujienos<< atgalVairuotojų „atostogų“ įforminimas

2012-08-06

Vairuotojų profesinės sąjungos pirmininko Ramūno Narbuto teigimu, krovinių pervežimų versle šiuo metu nejaučiama jokia krizė, nes tarptautinių reisų vairuotojai vos spėja vežti krovinius. Vis tik, kiekvienam būtinas poilsis, tačiau ne mažiau svarbu, kaip tas poilsis įforminamas. CargoNews domisi, kaip teisingai įforminti laikotarpį, kai vairuotojas grįžęs iš reiso ilsisi namuose.

R. Narbutas atskleidė, kad transporto įmonėse gana dažnai vairuotojams suteikiamos nemokamos atostogos, kai jie dar neišnaudoję sukauptų mokamų atostogų. Taip vairuotojui atitinkamai trumpėja darbo stažas. Vairuotojų profesinės sąjungos pirmininkas pasakojo, kad, kai vairuotojas tarp reisų ilsisi namuose, geros įmonės rodo, kad jis dirba, ir tuo metu vairuotojas gauna darbo sutartyje sutartą algą. Tačiau kitos įmonės formina nemokamas atostogas, kurios suteikiamos darbuotojo „prašymu“. Vienos Kauno pervežimų įmonės vairuotojas Benas dirba žinodamas, kad ne reiso metu jam forminamos nemokamos atostogos, tačiau siekdamas išsaugoti darbo vietą, rizikuoja savo sveikata ir finansais: „Jei tuo metu, kai nesu reise, susirgčiau, tai jau būtų nedraudiminis įvykis ir negaučiau jokios nedarbingumo pašalpos, bet dabar bent jau turiu darbo vietą,“ – pasakojo vairuotojas.

Profesinės sąjungos pirmininkas, kalbėdamas apie poilsio dienų problematiškumą,  pridūrė: ,,Jei tokios neapmokamos atostogos dažnos ir žmogus nedirba daugiau kaip 14 d. per mėnesį, nesusidaro net 72 Lt., kurie turi būti mokami „Sodrai“, (kad žmogus turėtų teisę gauti mokamas medicinos paslaugas, o jei nedarbingumo laikotarpis tęsiasi daugiau nei vieną mėnesį, jie visai negautų nemokamų paslaugų“.

Agnė Rutkauskaitė, CargoNews

Visas straipsnis - čia.

<< atgal


Parašykite komentarą:
Vardas: El. paštas:
<< atgal
© 2004, Lietuvos Paslaugų Sferos Darbuotojų Profesinė SąjungaPalaikymas: Informaciniu Technologiju Asistavimo Centras