Jasinskio g. 9 - 106
LT - 01111 Vilnius
Tel. : (8 5) 2498575
info@lpsdps.com

2023-09-29
NaujienosLPSDPS – nauja organizacija

2011-03-30

Kovo 30 d. įkurta Lietuvos trenerių profesinė sąjunga. Steigiamajame susirinkime dalyvavo apie 40 įvairių sporto šakų  trenerių, Lietuvos paslaugų sferos darbuotojų profesinės sąjungos (LPSDPS) pirmininkas Aleksandras Posochovas, teisininkė Jolanta Cinaitienė.

Naujosios organizacijos pirmininku išrinktas Kastytis Pavilonis.


Pasak K.Pavilonio, profsąjungos nariais gali būti olimpinio ir neolimpinio sporto treneriai bei sportininkai, darbuotojai, dirbantys stadionų, sporto bazių aptarnavimo sferoje, sporto dėstytojai ir mokytojai.

Sportinio ėjimo treneris K.Pavilonis sako, jog yra šimtas priežasčių, kodėl reikėjo trenerių profsąjungos. „Darbo užmokesčio fondai yra menki, tada atsiranda neskaidrumo dalijant darbo valandas. Apskritai, visų finansų dalybos nepasižymi dideliu skaidrumu. Ne visada skaidru būna ir formuojant nacionalines rinktines. Atlyginimus dažniausiai treneriams moka savivaldybės, o kitus biudžeto pinigus – pasirengimui varžyboms ir pan., - Sporto departamentas skiria sporto federacijoms. O ten jau pinigai dalijami pagal savo nuožiūrą, atsižvelgiant į lojalumą ir pan.“.

Naujoji profsąjunga, įgijusi tam tikrą svorį, sieks daryti įtaką ir reformuojant neformalaus vaikų ugdymo sistemą, sporto mokykloms atstovaus savivaldybėse.

Steigiamajame LTPS susirinkime dalyvavo ne vienas garsus sporto specialistas: maratonininkės Živilės Balčiūnaitės treneris Romas Sausaitis, Lietuvos imtynininkų rinktinės treneris Ruslanas Vartanovas, penkiakovininkų komandos treneris Jurijus Moskvičiovas ir kiti.

 

lprofsajungos.lt, delfi.lt

<< atgal


Parašykite komentarą:
Vardas: El. paštas:
<< atgal
© 2004, Lietuvos Paslaugų Sferos Darbuotojų Profesinė SąjungaPalaikymas: Informaciniu Technologiju Asistavimo Centras