Jasinskio g. 9 - 106
LT - 01111 Vilnius
Tel. : (8 5) 2498575
info@lpsdps.com

2024-07-20
Naujienos<< atgalDesantininkai Kaune „šturmavo“ degalines ir vairuotojų poilsio aikšteles

2010-05-21

Gegužės 20 d. asociacija „LPSK Jaunimas“ surengė eilinę „desantininkų“ akciją. Šį kartą Kauno skyriaus nariai gegužinės akcijos metu keliavo po miesto „Orlen“ ir „Statoil“ degalines bei lankėsi tolimųjų reisų vairuotojų poilsio aikštelėje šalia IX forto.

Akcijos sumanytojas, iniciatorius ir nuolatinis dalyvis – LPSDPS jaunimo tarybos pirmininkas Juozas Adomaitis, kuris yra ir „LPSK Jaunimo“ lyderis.


„Kaip tikri desantininkai mes staiga pasirodome, išdaliname darbuotojams informaciją apie jų teises bei profesines sąjungas ir dingstame, kol dar nebūna spėję sureaguoti administracijos ar apsaugos darbuotojai“, - akcijos esmę apibūdina Juozas.

Pasak jo, sumanymas rengti „desantininkų“ akcijas kilo dalyvaujant „Vasaros patrulio“ renginiuose vykstant tarptautinėms vasaros stovykloms prie jūros. Ten jis pastebėjęs, jog nėra gerai ilgomis diskusijomis agituoti žmones jų darbo vietose stoti į profesines sąjungas ir taip trukdyti jiems dirbti.  Be to, kildavo ir konfliktų su apsaugos darbuotojais, kuriems yra įsakyta pamačius profesinių sąjungų agitatorius kuo greičiau  išvaryti juos iš prekybos centrų.

Vienas aktyviausių Kauno skyriaus narių Rytis Deltuvas, po akcijos komentavo: „Nuostabiausia yra tai, kad nesutikome nė vieno darbuotojo, kuris nežinojo, kas yra profesinės sąjungos. Dauguma darbuotojų noriai diskutavo apie galimybę įsitraukti į profesinės sąjungos gretas. Nors pasitaikė vienas kitas, nesileidęs į diskusijas ir lankstinukus staigiai įmetęs į stalčių. Gal iš abejingumo, o gal dėlto, kad laukė klientai“.

Ne pirmą kartą tokioje akcijoje dalyvaujanti „LSPK Jaunimo“ Kauno miesto skyriaus pirmininkė Laura Sadauskaitė, laiko akciją gerai pavykusia: „Darbuotojai buvo susidomėję, visi žinojo kas yra profesinės sąjungos, tačiau dalis degalinių darbuotojų nežinojo, kad jų įmonėje yra veikianti organizacija. Jau vien todėl, kad darbuotojai apie jas sužinojo, manau, ši akcija yra pavykusi“.

J.Adomaitis džiaugiasi, jog su akcijos dalyviais pavyko greitai susitarti dėl maršruto ir savo kaip komandos nario funkcijų: „Ko gero dėl to, kad nesenai pabuvojome seminaruose, skirtuose komandiniam darbui gerinti“.

„Man šį kartą daugiau teko pabendrauti su tolimųjų reisų vairuotojais, kurie ilsėjosi poilsio aikštelėje šalia IX forto. Daugiausia kalbinome lietuvius, kurių visi žinojo apie vairuotojus vienijančią profesinę sąjungą. Tikėtina, jog dėl itin aktyvaus tame rajone Vairuotojų profesinės sąjungos pirmininko Ramūno Narbuto darbo, - įspūdžiais dalijasi Juozas. - Kitų šalių vairuotojai pamatę, kad kažką daliname, taip pat susidomėjo. Tad neilgai trukus išsivystė diskusija apie Lietuvos ir kitų šalių profesines sąjungas“.

Asociacijos „LPSK Jaunimas“ vadovas akciją laiko pavykusia: „Tai, kad žmonės domisi bei žino apie profesines sąjungas leidžia daryti išvadą, kad pastarųjų metų profesinių sąjungų veikla buvo matoma. Be to, reitingai rodo, jog jomis pasitiki palyginti nemažas procentas gyventojų. Tačiau to, deja, neužtenka, kadangi darbuotojų, dalyvaujančių profesinių sąjungų veikloje, procentas vis dar labai mažas“.

Kitą „desantininkų“ akciją jaunimas planuoja birželio mėnesį, tik jau kitose įmonėse.

 

Pagal www.lprofsajungos.lt 

  

<< atgal


Parašykite komentarą:
Vardas: El. paštas:
<< atgal
© 2004, Lietuvos Paslaugų Sferos Darbuotojų Profesinė SąjungaPalaikymas: Informaciniu Technologiju Asistavimo Centras